- Szczegóły
Jakie kosze sprawdzają się w parkach i na ulicach?
Dbanie o czystość wokół nas to nasz obowiązek, ale o wiele łatwiej jest go wypełniać, jeśli do dyspozycji mamy odpowiednie wyposażenie. To głównie administracje osiedli czy odpowiednie wydziały urzędów miasta odpowiadają za zakup mebli miejskich, np. koszy na śmieci. Od ich projektu i wykonania zależy sposób montażu, możliwość wplatania w projekt aranżacji ulic, placów i osiedli.
Kosze na śmieci – projekt ma znaczenie
W sklepach oferujących meble miejskie oraz ogrodowe ważną kategorią są zawsze kosze na śmieci. Bez nich trudno sobie wyobrazić ład i porządek na ulicach miast, placach przy dużych sklepach, instytucjach, w parkach i na osiedlach mieszkaniowych. Coraz częściej zwracamy uwagę na to jak wygląda nasza przestrzeń, czy znajdujące się tu elementy pasują do siebie i tworzą spójną całość, czy są estetyczne. Dlatego decydując się na to, jakie kosze powinny stać przy głównych ulicach naszych miast, miasteczek i mniejszych miejscowości, warto zastanowić się nad ich stylistyką.
Kosz na śmieci powinien pasować do przestrzeni, w której się znajduje. Dobrze, jeśli wykonany jest z trwałych materiałów, łatwo się go przytwierdza do podłoża, czyści oraz opróżnia. Dzięki zwróceniu uwagi na te aspekty idealnie dopasujemy produkt do potrzeb użytkowników.
Jakie kosze na śmieci postawić w parkach i na ulicy?
Trudno sobie wyobrazić park czy główną ulicę bez kosza na śmieci przy skrzyżowaniach alejek, czy dróg, przy przejściach dla pieszych i blisko miejsc, gdzie spędzamy czas sami lub z rodziną np. przy ławkach, miejscach do grillowania czy placach zabaw. Wybierając kosz na śmieci, trzeba zastanowić się przede wszystkim nad sposobem jego instalacji. Dostępne są na przykład:
- kosze z długimi nóżkami do montażu do podłoża,
- kosze na krótkich nóżkach,
- kosze na rurze do zabetonowania.
Wnętrze pojemnika powinno być wykonane z blachy ocynkowanej. Estetycznie wygląda połączenie deski malowanej lazurą do drewna i stalowej konstrukcji w czarnym kolorze dodającej nowoczesnego charakteru. Kosz może być z daszkiem lub bez i można łączyć kilka ze sobą do recyklingu odpadów.