Jakie elementy powinny znaleźć się w komplecie ogrodowym? Jak je dobrać?

Planując urządzenie ogrodu, musimy przede wszystkim wszystko zaplanować. Zawsze powinno mieć miejsce na altanę, w której ustawimy meble. Wybierzmy taki komplet, który będzie dostosowany do potrzeb domowników.

Czytaj dalej

Jakie elementy architektury powinny znajdować się przy przystankach komunikacji miejskiej?

Przystanki autobusowe to miejsca ważne dla wielu osób. Duża część społeczeństwa podróżuje komunikacja miejską. To miejsce, gdzie często pasażerowie spędzają dobrych kilka minut. Mogą być odkryte lub chronione przez wiaty. Powinny być przystosowane dla niepełnosprawnych. A jakie elementy powinny się znaleźć na przystanku, aby pasażerowie czuli się komfortowo?

Czytaj dalej

Co powinno się znaleźć w małej architekturze budynków biurowych?

Zabudowa miejska wymaga odpowiedniego wykończenia otoczenia, zbudowania przestrzeni w pełni oddającej charakter obiektu budowlanego, obok którego będzie montowana. Mała architektura wpływa na odbiór biurowca przez osoby postronne, klientów instytucji publicznych, potencjalnych najemców i tym samym sukces inwestycji. Jak stworzyć jednocześnie przyjazne użytkownikom, jak też funkcjonalne otoczenie wokół budynku biurowego?

Czytaj dalej

Jakie rodzaje stojaków rowerowych spotyka się na mieście?

Chcesz bezpiecznie zaparkować swój rower w mieście? Jeśli tak, to niezbędny do tego będzie stojak rowerowy. Tak naprawdę można spotkać kilka różnych ich rodzajów, różniących się układem miejsc oraz materiałem wykonania. Poniżej sprawdzisz więc, jakie ich typy można dostrzec najczęściej oraz czym dokładnie się one charakteryzują. Serdecznie zachęcamy do lektury.

Czytaj dalej

Jakie słupki wybrać na parking?

Parkingi rosną jak grzyby po deszczu. Niektóre powstają na powierzchniach trawiastych, inne na podłożach betonowych, jeszcze na innych z samochodu wychodzi się prosto w błoto. Nie jest łatwo zapanować nad ruchem samochodów na parkingu. Tak, aby każdy mógł swobodnie nie tylko wjechać, ale również wyjechać. Dlatego ważne jest, aby tak przygotować teren parkingowy, oznaczyć go, aby parkowanie było przyjemnością zarówno dla klientów jak i osób odpowiedzialnych za porządek na parkingu. A jak to zrobić?

Czytaj dalej

Jakie kosze sprawdzają się w parkach i na ulicach?

Dbanie o czystość wokół nas to nasz obowiązek, ale o wiele łatwiej jest go wypełniać, jeśli do dyspozycji mamy odpowiednie wyposażenie. To głównie administracje osiedli czy odpowiednie wydziały urzędów miasta odpowiadają za zakup mebli miejskich, np. koszy na śmieci. Od ich projektu i wykonania zależy sposób montażu, możliwość wplatania w projekt aranżacji ulic, placów i osiedli.

Czytaj dalej